Costco

Costco Logo

Costco is a wholesale club that requires a membership fee to join. They offer discounts through their monthly coupon booklet that is mailed to members' homes or through the Costco app. These must be presented to the cashier during checkout to receive the discounts.

Below is a comprehensive list of sale items at Costco. Some of these prices may be regional so be prepared as you are shopping.

To create a customized shopping list, select the box next to each item you want to purchase.

Everyday Price Guide
Prices may vary by store.
Multi-Item Deals
Bounce Dryer Sheets, 260 ct $9.99
Downy Ultra Liquid Fabric Softener, 170 oz $10.99
Baby Food & Care
Huggies Lil Movers Diapers, 120 - 198 ct $42.99 Includes: Sizes 3 - 6
Huggies Lil Snugglers Diapers, 174 - 192 ct 37.49 Includes: Sizes 1 - 2
Huggies Natural Care Wipes, 1152 ct $24.99
Huggies Pull-Ups Training Pants, 72 - 96 ct $34.99 Includes: 2T/3T 96 ct, 3T/4T 86 ct and 4T/5T 72 ct
Kirkland Baby Wipes, 900 ct $19.99
Kirkland Signature Diapers, 174 - 192 ct $29.99 Includes: Size 1-2, 136 ct
Kirklands Signature Diapers, 120 - 198 ct 38.99 Includes: Sizes 3 - 6
Beverages
Dunkin' Donuts Coffee Original Blend, 40 oz $17.89
Folgers Classic Roast, 48 oz $9.99
Glaceau Vitaminwater and/or Vitaminwater Zero, 20 ct 20 oz bottle $15.19 20 ct = $0.76 unit price
Horizon Organic Vanilla Milk Tetra Pak, 18 ct 8 oz $16.99 18 ct = $0.95 unit price
Kirkland 100% Juice Boxes, 36 ct $9.49
Naked Juice Bottle, 12 pk 10 oz bottle $13.99 12 ct = $1.17 unit price
Nestle Nesquik Chocolate Powder Drink Mix, 41.9 oz $6.99
Organic Orange Juice, gal $7.99
Perrier Sparkling Water, 24 ct 16.9 oz bottles $16.99 Includes: Original and Citrus
Pom Wonderful Pomegranate Juice, 60 oz $8.99
Propel Zero, 24 pk 16.9 oz bottles $9.99 24 pk = $0.42 unit price
Red Bull Energy Drink Can, 24 ct 8.4 oz can $33.99 24 ct = $1.42 unit price Includes: Regular and Sugar Free
San Pellegrino Mineral Water Bottle, 15 pk 25.3 oz bottles $17.99 12 pk = $1.20 unit price
Sunny D, 24 ct 11.3 oz bottles $9.99
V8 V-Fusion Variety Pack, 24 ct 11.5 oz cans $14.99
V8 Vegetable Juice, 28 ct 11.5 oz cans $12.89
Bread & Bakery
Tortillas, 6 in, 40 ct $2.99
Missoin Tortillas, 6" 100 ct $2.99
Orowheat Whole Wheat Bread, 2 pk 32 oz $5.79
Breakfast & Cereal
Cinnamon Toast Crunch Cereal, 49.5 oz $6.79
General Mills Cheerios Cereal, 40.7 oz $5.49 Includes: original
General Mills Lucky Charms, 2 pk 23 oz ea $6.99 2 pk = $3.50 unit price
General Mills Multi Grain Cheerios Cereal, 37.5 oz $5.99 2 pk = $3.75 unit price
Kellogg's Frosted Flakes, 61.9 oz $6.99
Kellogg's Frosted Mini-Wheats Cereal, 2 pk 35 oz ea $7.98 2 pk 38 oz ea = $3.99 unit price
Kellogg's Pop-Tarts, 4 pk 12 ct ea $8.49 4 pk = $2.13 unit price
Kellogg's Raisin Bran, 2 pk 38.25 oz ea $7.89 2 pk = $3.95 unit price
Kellogg's Special K Cereal with Berries, 43 oz $8.99
Kellogg's Special K Cereal, 37 oz $7.50
Quaker Instant Oatmeal Variety pack, 52 ct $9.99
Canned Goods & Soups
Jif Peanut Butter, 2 pk 48 oz ea $9.49 2 pk = $4.75 unit price
Bertolli Organic Pasta Sauce, 4 pk 24 oz each $8.99 4 pk = $2.25 unit price
Canned Corn, 8 pk 15 oz ea $6.79 8 pk = $0.85 unit price
Kirkland Salsa, 2 pk 38 oz ea $6.59 2 pk = $3.30 unit price
Prego Pasta Sauce, 2 pk 67 oz ea $3.99 2 pk = $3.50 unit price
S&W Organic Black Beans, 8 pk 15 oz ea $6.79
Swanson Chicken Broth 50% Less Sodium, 12 pk 14 oz $6.59 12 pk = $0.54 unit price
Condiments, Spice & Baking
Hellmann's Mayonnaise, 64 oz $6.99
Hidden Valley Ranch Dressing, 2 pk 40 oz ea $9.99 2 pk = $4.99 unit price
Kirkland Bacon Crumbles, 20 oz $11.49
Nestle Toll House Semi-Sweet Morsels, 72 oz $8.99
Nutella Hazelnut Spread, 2 pk 33.5 oz $10.99 2 pk = $5.50 unit price
Pace Picante Salsa, Medium, 2 ct 38 oz bottles $5.39 2 pk 38 oz bottles = $2.70 unit price
Cookies, Snacks & Candy
Cheez-It Crackers, 48 oz $7.99
Clif Kids Organic ZBar Variety, 24 pk 1.27 oz bars $19.89
Food Should Taste Good Tortilla Chips, Multigrain, 24 oz $5.99
Frito-Lay Variety Pack, 30 ct 1.5 - 2 oz bags $11.59
GoGo Squeez Applesauce, 20 ct 3.2 oz cups $9.99
Kashi Chewy Granola Bars, 35 ct 1.2 oz bars $12.79 Includes: Chocolate Almond & Sea Salt
Kellogg's Nutri-Grain Cereal Bars, 48 ct $11.99
Kirkland Signature Jelly Belly, The Original Gourmet Jelly Bean, 4 lb pkg $13.49 4 lb = $3.38/lb unit price
Lindt Lindor Truffles Assorted Chocolates, 50 ct $9.89
M&M's Peanut Butter, 50 oz $9.79
M&M's Peanut or Milk Chocolate, 56 oz $9.64
Nabisco Ritz Crackers, 61.65 oz $7.99
Nabisco Wheat Thins Crackers, 2 pk 20 oz boxes $7.49 2 pk = $3.75 unit price
Nabsico Oreo Cookies, 3 lb box $8.49
Nature Valley Oats & Dark Chocolate Bars, 48 ct $12.59
Nature Valley Sweet & Salty Nut Granola Bars, 48 ct $12.79
Ocean Spray Craisins, 48 oz $8.89
Pepperidge Farm Goldfish, 24 ct 1.5 oz bags $7.99
Pepperidge Farm Goldfish, 58 oz $8.99
Pure Protein Bar, 18 ct variety pack $17.49 18 ct = $0.97 unit price
Sensible Portions Garden Veggie Straws, 25 oz $6.99
SunChips Variety Pack, 30 ct $10.84
Tostitos Artisan Chips, 26 oz $5.99 Includes: Roasted Garlic & Black Bean
Wild Riceworks Crisps, 16 oz $5.39 Includes Sea Salt & Black Sesame and Sweet Chili
Dairy
Fage Total Greek Yogurt, 48 oz $6.49
Laughing Cow Mini Babyel Cheese, 32 ct $10.99
Yoplait Go-Gurt Simple, 32 ct 2.25 oz pouches $7.99
Diet Food & Drinks
Muscle Milk Protein Powder, 4.01 lb $32.99
Muscle Milk Shake Variety, 24 ct 10 fl oz bottles $32.99
Frozen Foods
Broccoli Florets, Organic, Frozen, 4 lb $6.79 4 lb = $1.70/lb unit price
Alexia Sweet Potato Fries, 4 lb $6.89
Blueberries, Organic, Frozen, 4 lb pkg $15.99 4 lb = $4.00/lb unit price
Chicken, Breast, Boneless, Skinless, 3.5 lb pkg $19.99 3.5 lb pkg = $5.72/lb unit price Includes: Foster Farms
Corn, Organic, 5 lb pkg $5.99 5 lb = $1.20/lb unit price
El Monterey Taquitos, 30 ct $9.99
Green Beans, Organic, 5 lb pkg $6.69 5 lb = $1.32/lb unit price
Haagen-Dazs Ice Cream Bars, 15 ct $11.99
Healthy Choice Fudge Bars, 18 ct $11.89
Kirkland Berry Blend, 4 lb $8.99 4 lb = $2.25 unit price
Kirkland Organic Strawberries, 4 lb $10.59 4 lb = $2.65 unit price
Marie Callender's Chicken Pot Pies, 8 pk 10 oz ea $10.99 8 pk = $1.38 unit price
Mixed Veggies, Organic, 5 lb pkg $6.99 5 lb = $1.40/lb unit price
Palermo's Marghertia Pizza, 4 ct $9.99 4 pk = $2.50 unit price
Tyson Dino Nuggets, 5 lb $11.99
Grains, Pasta & Sides
Annie's Organic Shells & Cheese, 12 pk 6 oz ea $12.99 12 pk = $1.08 unit price
Barilla Whole Grain Pasta, 8 pk 13.25 oz each $6.39 8 pk = $0.80 unit price
Organic Long Grain Rice, 12 lb $10.99 12 lb = $0.92 unit price Includes: Nature's Truth
Home Supplies
Kirkland Garbage Bags, 200 ct 13 gal $13.99
Kirkland Signature Ultra Soft Bath Tissue, 30 ct 231 sheets $14.99
Puffs Facial Tissue Plus Lotion, 10 pk $9.99 10 pk = $0.99 unit price
Air Wick Scented Oils, Warmer + 9 refills $14.99
All Liquid Laundry Detergent, 195 oz 130 loads $14.99 Includes: Free & Clear and/or Stainlifters
Arm & Hammer OxiClean Max Liquid Detergent, 160 loads or 250 oz $10.99
Bounty Paper Towels, 12 ct super rolls $19.99 Includes: Select-A-Size only
Cascade Advanced Power Gel or Powder, 125 oz $9.49
Charmin Ultra Soft Bathroom Tissue, 30 Double Roll $21.99
Chinet Paper Plates, 165 ct $15.89
Clorox Disinfecting Wipes, 5 pk 78 ct ea $13.99 5 pk = $2.80 unit price
Clorox Toilet Bowl Cleaner, 6 pk 24 oz ea $8.99 6 pk = $1.50 unit price
Dixie Ultra Plates, 285 ct 8 1/2" $15.99
Duracell Alkaline Coppertop, AA 40 pk or AAA 32 pk; Quantum Batteries, AA 30 pk or AAA 24 pk $14.99
Finish Jet-Dry Rinse Aid, 32 oz $9.99
Finish Powerball All-in-One Tabs, 110 ct $14.99
Gain Powder Laundry Detergent, 180 loads or 206 oz $23.99
Glade Plugins Scented Oils, 2 warmers and 8 refills $12.99
Hefty Comfort Plates, 200 ct $14.59
Kirkland Signature Drawstring Trash Bags, 33 gal 90 ct $14.99
Kirkland Signature Facial Tissue Upright, 12 pk 90 ct ea $12.99 12 pk = $1.08 unit price
Kleenex Facial Tissue Family Packs, 10 pk 230 ct boxes $18.59 10 pk = $1.86 unit price
Liquid-Plumr, 2 pk 80 oz ea $9.99 2 pk = $5.00 unit price
Lysol Advanced Toilet Bowl Cleaner, 4 pk 32 oz ea $7.99 4 pk 32 oz = $2.00 unit price
Palmolive Original Dish Soap, 102 oz $7.99
Plastic Wrap, 2 pk 750 sq feet ea $9.89 2 pk = $4.95 unit price
Pledge, 3 pk 13.8 oz cans $10.79 3 pk = $3.50 unit price
Reynolds Wrap Aluminum Foil Heavy Duty, 2 pk 150 ft ea $13.99 2 pk = $6.99 unit price
Reynolds Wrap Aluminum Foil Standard, 2 pk 250 ft ea $16.89 2 pk = $8.44 unit price
Scotch-Brite Heavy Duty Sponges, 21 ct $12.49
Scotch-Brite Lint Rollers, 5 pk $10.79 5 pk = $2.16 unit price
Scotch-Brite Non-Scratch Multipurpose Sponges, 18 ct $12.49
Shout Stain Removal, 22 oz Trigger + 172 oz refill $9.89
Tide Advanced Power HE with Acti-Lift, 170 oz 81 loads $19.99
Tide Liquid HE, 170 oz 110 loads $23.99
Tide Liquid Original Scent, 170 oz 110 loads $19.89
Tide Powder Laundry Detergent HE, 254 oz 180 loads $29.99
Vanity Fair Napkins, Everyday, 660 ct $9.49
Woolite Complete Laundry Care, 133 oz $14.59
Woolite Dark, 133 oz $14.59
Ziploc Freezer Gallon Bags, 152 ct $12.44
Ziploc Sandwich Bags, 580 ct $10.99
Meat, Poultry & Fish
Chicken Breast, Boneless, Skinless, Organic, per lb $5.99
Chicken Breasts, 6 lb $19.00 6 lbs = $3.17/lb unit price
Beef, Stew Meat, 4 lb pkg $14.00 4 lb pkg = $3.50/lb unit price
Chicken Apple Sausage All Natural, 3 pk $12.99 3 pk = $4.33 unit price
Chicken, Thighs, Organic, per lb $3.99
Chicken, Whole, Organic, per lb $2.29
Ground Beef, 5.5 - 6 lb $17.00
Ground Beef, Organic, 3 lb bag $21.99 3 lb bag = $7.33/lb unit price
Pork, Center Cut, Loin Chops, Boneless, per lb $2.99
Natural & Organic
Kirkland Signature Cover Honey, 5 lb $11.99 5 lb = $2.40 unit price
Nutivia Organic Refined Coconut Oil, 128 oz $14.99
Rummo Organic Spaghetti Noodles, 6 lb pkg $6.99 6 lb = $1.17/lb unit price
Packaged Meats
Hillshire Farm Deli Select Ultra Thin Turkey Breast, 3 pk 12 oz $8.99 3 pk = $3.00 unit price
Perdue Bourbon Chicken, 3.5 lb $12.94
Personal Care
Always Long Super Maxi Pads, 90 ct $12.99
Always Ultra Thin Pads, 76 - 96 ct $12.49 Includes: Overnight or Regular
Aquafresh Extreme Clean Toothpaste, 6 pk 7 oz ea $10.99 6 pk = $1.83 unit price
Aveeno Lotion, 2 pk 20 oz ea $14.99 2 pk = $7.50 unit price
Colgate Optic White Toothpaste, 5 pk 5.5 oz ea $13.99 5 pk = $2.80 unit price
Colgate Total Advanced Toothpaste, 4 pk 8 oz ea $12.99 4 pk = $3.25 unit price
Dove Beauty Bar, 16 pk 4 oz ea $15.99 16 pk = $1.00 unit price
Dove Body Wash, 3 pk 24 oz ea $12.99 3 pk = $4.33 unit price Includes: Winter Care and Moisturizing
Gillette Comfort Advantage Shave Gel, 4 pk 8.4 oz ea $8.99 4 pk = unit price $2.25
Gillette CustomPlus Disposable Razors, 26 ct $24.99
Gillette Fusion Cartridges, 16 ct $44.99
Gillette Fusion ProGlide Blades, 14 ct $45.99
Gillette Mach 3 Turbo Blades, 24 ct $49.99
Gillette Venus Embrace Cartridges, 10 ct $29.99
Gillette Venus Spa Breeze Cartridges, 12 ct $31.99
Head & Shoulders Classic Clean Shampoo, 40 oz $9.99
Olay Body Wash, 3 pk 23.6 oz $11.49 3 pk = $3.83 unit price
Oral B Glide Pro-Health Floss, 6 pk $12.99 6 pk = $2.17 unit price
Oral-B Pro-Health CrissCross Toothbrushes, 8 ct $13.99 8 ct = $1.75 unit price
Pantene Pro-V Shampoo or Conditioner, 38.2 oz $9.99
Q-Tips, 3 pk 625 ct $8.59 3 pk = $2.87 unit price
Secret Outlast Women's Antiperspirant/Deodorant, 5 pk 2.7 oz ea $13.99 5 pk = $2.80 unit price
Tampax Pearl Tampons, 96 ct $12.89 Includes: Regular and/or Super
Vaseline Spray & Go Lotion, 3 pk 6.5 oz cans $13.99 3 pk = $4.67 unit price
Pet Care
Jerky Treats for Dogs, 60 oz $10.89 Includes: American Beef and Lamb & Rice
Pedigree Dry Dog Food, 55 lbs $21.49 Includes: Adult only
Purina Fancy Feast Grilled Cat Food Can, 3 oz 36 ct $18.99 36 ct = $0.53 unit price
Pharmacy
Advil Tablets 200 mg, 360 ct $16.39
Aleve Caplets 220 mg, 320 ct $16.09
Claritin Children's Grape Syrup, 2 pk 4 oz ea $17.49 2 pk = $8.75 unit price
Claritin Tablets 10 mg, 105 ct $38.99
Excedrin Extra Strength Caplets, 300 ct $13.99
Excedrin Migraine Relief, 300 ct $14.99
L'il Critters Gummy Bears, 200 ct $9.99
Prilosec OTC Tablets, 3 pk 14 ct ea $22.89 3 pk = $7.69 unit price
ThermaCare HeatWraps Back, 6 ct $14.99 6 pk = $2.50 unit price
Produce
Avocados, 4 lbs $5.49 4 lbs = $1.37/lb unit price
Spinach, Baby, Organic, 16 oz $3.99
Spring Mix Organic Salad, 16 oz $3.99
Apples, Sliced, Organic, 8 pk 4 oz each $6.99
Carrots, Baby, Organic, 5 lb pkg $5.49 5 lb bag = $1.10/lb unit price
Carrots, Organic, 10 lb bag $6.49 10 lb bag = $0.65/lb unit price
Peppers, Bell, Red, 6 pk $6.49 6 pk = $1.08 unit price
Potatoes, Gold, 15 lb $10.99
Refrigerated
Kraft American Singles, 4 lb pkg $11.79 Sold in 4 lb pkg 96 slices = $2.95 unit price
Pasta Prima Grilled Chicken & Mozzarella Ravioli, 36 oz $9.89
Pillsbury Crescent Rolls, 5 pk 8 oz ea $7.89 5 pk = $1.58 unit price
Sabra Hummus, 32 oz $5.99 Includes: Various flavors

Disclosure: This post contains a link to an affiliate and support this site. See my Disclaimer Policy for additional information.