Jungle Jim’s Deals: Week of December 5

Here are a few Jungle Jim's Highlights. Scan your ad to find more things that may interest you. Be sure to review the Jungle Jim's Coupon Policy + FAQ.

Produce

Florida Sunburst Tangerines, Bag, 3 lb - $1.99

    California Walnut Meats, Bag, 1 lb - $4.99

      Golden Ripe Bananas - $.39/pound

        Georgia In-Shell Pecans - $3.99/pound

          Dole Mushrooms, 8 oz - $1.50

            California Short Cup Carrots, 1 lb - $1.50

              Southern Sweet Potatoes - $.59/pound

                Washington Honey Crisp Apples - $1.99/pound

                  California Navel Oranges - $.40

                    Bread + Bakery

                    Crystal Springs Bagels, 18 oz - $.99

                      Meat

                      Star Ranch Angus Choice Boneless Beef Rump Roast - B1G1 Free
                      $5.79/lb

                        Gerber's Amish Farm Grown Cut-Up Frying Chickens - $1.19/pound

                          Whole Boneless Pork Loins - $1.89/pound

                            Carl Buddig Thin Sliced Lunch Meats, 2 oz - $.59

                              Jungle Jim's Pork Sausage Rolls, 1 lb - $2

                                Seafood

                                Jumbo Alaska Snow Crab Clusters - $9.99

                                  Frozen Foods

                                  Skyline Chili or Chili Spaghetti - $2.19

                                    Freschetta 12" Pizza - $3.99

                                      Mayfield Ice Cream, 48 oz - $2.49

                                        Stouffers Family Size Entrees - $11.99

                                          Coles Garlic Bread - $1.89

                                            Canned Goods

                                            Brooks Chili Beans, 15.5 oz - $.79
                                            Includes: Mild or Hot

                                              Del Monte Diced Tomatoes - $.79

                                                Green Giant Whole Kernel Corn - $.50

                                                  Campbell's Soup - $.69
                                                  Includes: Chicken Noodle or Tomato Soup

                                                  Net Price $.49 - $.59 each

                                                  Chef Boyardee Pasta - $.89

                                                    Healthy Choice Soups - $.89

                                                      Condiments + Dressings

                                                      Kraft Real Mayonnaise - $3.19

                                                        Breakfast

                                                        Kellogg's Cereal, 12-17oz - $1.79
                                                        Apple Jacks, Cocoa Krispies, Corn Pops, Froot Loops, Frosted Flakes, Rice Krispies

                                                          Kellogg's Pop Tarts, 8 ct - $1.69

                                                            Baking

                                                            Karo Syrup, 16 oz - $2.29
                                                            Includes: Red, Blue or Green Label

                                                            Net Price $1.89 each

                                                            Fast Shake Pancake Mix, 5 oz - $.79

                                                              Pillsbury Brownie Mix - $1.09

                                                              Net Price $.59 - $.74 each

                                                              Pantry Necessities + Spices

                                                              McCormick Chili Seasoning Packet - $.89

                                                                Jif Peanut Butter, 18 oz - $2.19

                                                                  Equal Sweetener, 115 ct - $2.39

                                                                    Dairy + Refrigerated

                                                                    Trauth Dairy Milk, Gallon - $2.39

                                                                      Kraft American Singles, 16 oz - $2.59

                                                                        Florida's Natural Juice, 59 oz - $2.79

                                                                          Welch's Juice Cocktail, 64 oz - $1.99

                                                                          Net Price $1.24 each

                                                                          Crystal Farms Real Whipped Cream - $1.69

                                                                            Skyline Chili Shredded Cheddar Cheese, 8 oz - $2.29

                                                                              Beverages

                                                                              12 Pack Coke Products - $3

                                                                                Indian Summer Apple Cider, 128 oz - $3.19

                                                                                  Swiss Miss Hot Cocoa - $1.19

                                                                                  Net Price $.94 each

                                                                                  Propel Zero Water, 24 oz - $.79

                                                                                    Eight O-Clock Ground Coffee, 12 oz - $3.99

                                                                                    Net Price $2.99 each

                                                                                    Niagara Natural Spring Water, 24 pack - $2.49

                                                                                      Snacks

                                                                                      Keebler Crackers, 8-16 oz - $1.99
                                                                                      Includes: Town House, All Bran, Wheatables or Toasteds

                                                                                      Net Price $1.49 each

                                                                                      Kettle Chips - $2.50

                                                                                        Del Monte Peaches, 4 pk - $1.89

                                                                                          Hunt's Snack Pack Pudding, 4 pk - $.89

                                                                                            Laundry

                                                                                            All 2x Liquid Laundry Detergent, 50 oz - $3.19

                                                                                            Net Price $2.44 - $2.69 each

                                                                                            Sparkle Paper Towels, 8 rolls - $4.99
                                                                                            Limit 2 per family with additional $10 purchase not to include items with purchase limits.

                                                                                              Downy Ultra Fabric Softener, 34 oz - $3.29

                                                                                              Net Price $1.79 each

                                                                                              Crystal Ultra Bleach - $.99

                                                                                                Paper + Plastic

                                                                                                Scott Bath Tissue, 12 Rolls - $5.49
                                                                                                Limit 2 per family with additional $10 purchase not to include items with purchase limits.

                                                                                                Net Price $4.49 each

                                                                                                Reynolds Parchment Paper, 30 sq ft - $2.19

                                                                                                  Page Loading...

                                                                                                  Check the Sale Shopping for other Store Coupon Matches!!

                                                                                                  by Savings Lifestyle: Becky on December 05, 2011

                                                                                                  No Comments

                                                                                                    Leave a Comment