Cub Foods | Sale Week of June 20

Here are a few highlights this week. Be sure to scan your Cub Foods ad for complete sale/ad information in case there are other deals you may need!

Produce

Whole Seedless Watermelon - $2.98

    California Peaches & Nectarines - $.98/pound

      Blueberries - $2, pint

        Extra Fancy Red Delicious Apples - $3.98, Bag, 5 lb

          Sweet Grape Cherry Tomatoes - $1.88, pint

            Red Potatoes - $.77/pound

              Meat

              Boneless Whole Beef Tenderloin - $6.99/pound

                Family Pack Drumsticks & Thighs - $.99/pound

                  Pork Loin Spare Ribs - $1.69/pound

                    Ground Beef Round - $2.99/pound

                      Frozen Foods

                      United Dairy Farmers Ice Cream - $2.99, 48 oz

                        Flavorite Frozen Steamy Vegetables - $1, 12 oz

                          Totino's Pizza Rolls - $1, 15 ct

                          Net Price $.30 each

                          Tennessee Pride Sausage Gravy - $1, 8 oz

                            Canned Goods

                            Starkist Tuna - $.68, 5 oz

                              Cub Foods Mushrooms Pieces & Steams - $.50, 4 oz

                                Flavorite Mandarin Oranges - $.88, 15 oz

                                  Condiments + Dressings

                                  Wishbone Salad Dressing - $1.99, 16 oz

                                  Net Price $1.49 each

                                  Red Gold Ketchup - $.98, 24 oz

                                    Ortega Salsa - $1.79, 16 oz

                                    Net Price $1.29-$1.46 each

                                    Pasta + Quick Meals

                                    Barilla Pasta - $1.25, 13.25-16 oz

                                    Net Price $.75 each

                                    Barilla Pasta Sauce - $2.19, 24oz

                                    Net Price $1.69 each

                                    Breakfast

                                    Quaker Life Cereal - $2, 21 oz

                                    Net Price $1.50 each

                                    Kellogg's Cereal - $2.99, 17-24 oz
                                    Frosted Flakes, Rice Krispies, Corn Pops, Apple Jacks, Froot Loops, Frosted Bite Size Mini Wheats

                                    Net Price $2.49-$2.66 each

                                    Kellogg's Pop Tarts - $1.67, 8 ct

                                    Net Price $1.34 ech

                                    Pantry Necessities + Spices

                                    Peter Pan Creamy Peanut Butter - $.98, 10.3 oz

                                    Net Price Free

                                    Dairy + Refrigerated

                                    Sargento Shredded Cheese - $1.67, 8 oz

                                      Land O Lakes Spreadable Butter - $1.67, 8 oz

                                      Net Price Free

                                      Blue Bonnet Vegetable Spread - $1, 15 oz

                                        Beverages

                                        Reiter Gallon Milk - $2.50

                                          Honest Tea - $1, 16.9 oz

                                            Glaceau Vitamin Water - $1, 20 oz

                                              Snacks

                                              Flavorite Apple Sauce - $1, 23-24 oz

                                                Cracker Jacks - $1, 3 ct

                                                  Nabisco Oreo Cookies - $2.99, 11.3-16.6 oz

                                                  Net Price $2.49 each

                                                  Household Cleaning

                                                  Scrubbing Bubbles Bathroom Cleaner - $2.99, 22 oz

                                                    Paper + Plastic

                                                    Shopper's Value Paper Plates - $.99, 150 ct

                                                      Personal Hygiene + Beauty

                                                      Suave Body Wash - $1.50, 18 oz

                                                      Net Price $1 each

                                                      Suave Lotion - $1.50, 22.5 oz

                                                      Net Price $.50 each

                                                      Pet

                                                      Purina Dog Chow - $8.99,22 lb

                                                      Net Price $5.99-$6.99 each

                                                      Page Loading...

                                                      +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

                                                      If you find anything else while you are out, please let me know in the comments!!

                                                      Disclaimer: This post contains a link to an affiliate. See my Disclaimer Policy for additional information.

                                                      by Savings Lifestyle: Bridgett on June 20, 2011

                                                      No Comments

                                                        Leave a Comment