Jungle Jim’s Deals | Week of May 2nd

Here are a few Jungle Jim's Highlights. Scan your ad to find more things that may interest you. Be sure to review the Jungle Jim's Coupon Policy + FAQ.

Produce

Georgia Sweet Vidalia Onions - $.49/pound

    Farm Fresh Green Bell Peppers - $.99/pound

      Farm Fresh Cucumbers - $.50

        Genuine Idaho Potatoes, Bag, 5 lb - $1.99

          Fresh Lemons or Limes - $.20

            Sweet Red Ripe Cut Watermelons - $.59/pound

              Dole Whole Golden Ripe Pineapple - $2.50

                Bread + Bakery

                Sunbeam White Bread - $.99

                  Aunt Millie's Bakery Bread - $1.09

                    Natural + Organic

                    Stacy's Pita & Bagel Chips, 8 oz - $1.50

                      Meat

                      USDA Choice Boneless Beef Chuck Roast - $4.99/pound
                      Buy One, Get One Free

                        Gerber's Amish Farm Grown Chicken Drumsticks and Thighs - $.99/pound

                          Whole Fresh Pork Hams - $1.39/pound

                            USDA Choice Boneless Beef Chuck Eye Steaks - $3.99/pound

                              Boneless Center Cut Pork Chops - $2.99/pound

                                Land O'Frost Deli Shaved Lunch Meats, 7.5-10 oz - $1.50

                                Net Price $.95 each

                                Oscar Mayer All Meat & Turkey Bologna & Cotto Salami - $1.50

                                  Jungle Jim's Brats & Metts, 1 lb - $3

                                    Seafood

                                    Black Grouper Fillets - $8.99/pound

                                      Jumbo East Coast Fresh Scallops - $10.99/pound

                                        Jumbo Snow Crab Clusters - $9.99/pound

                                          Ahi-Tuna Steaks - $8.99/pound

                                            Frozen Foods

                                            Mayfield Ice Cream - $2.49

                                              Rosetto Pasta, 19-25 oz - $2.99

                                                Totino's Party Pizza - $1.19

                                                Net Price $.99 - $1.02 each

                                                P.F. Chang's Entrees, 22 oz - $6.99

                                                  Old Orchard Orange Juice, 12 oz - $1.59

                                                    Popsicle Brand Popsicles, 18-24 ct - $2.39

                                                      Canned Goods

                                                      Dole Pineapple, 20 oz - $.99

                                                      Net Price $.74 each

                                                      Chicken of the Sea Chunk Light Tuna - $.59

                                                        Progresso Traditional Soups - $1.29

                                                          Libby's Canned Vegetables - $.49
                                                          Includes: French Style Green Beans, Whole Kernel Sweet Corn

                                                            Hunt's Diced Tomatoes, 14.5 oz - $.89

                                                              Condiments + Dressings

                                                              Gulden's Spicy Mustard, 12 oz - $.99

                                                                Hellman's Mayonnaise, 22 oz - $3.49

                                                                Net Price $2.74 each

                                                                Montgomery Inn BBQ Sauce, 18 oz - $1.59

                                                                  Pasta + Quick Meals

                                                                  Kraft Mac & Cheese - $.59
                                                                  Limit 12 per with additional $10 purchase not to include items with purchase limits.

                                                                    Knorr Rice & Pasta Sides - $.89

                                                                      Breakfast

                                                                      General Mills Cereal - $2.49
                                                                      Includes: Cinnamon Toast Crunch 17 oz, Cheerios 18 oz, Reese's Peanut Butter Puffs 18 oz, Lucky Charms 16 oz

                                                                      Net Price $1.99 - $2.49 each

                                                                      Quaker Instant Oatmeal, 10 pk - $2.39

                                                                      Net Price $1.39 each

                                                                      Kellogg's Pop Tarts, 8 ct - $1.59

                                                                      Net Price $1.26 each

                                                                      Baking

                                                                      Domino Granulated Sugar, 5 lb - $3.29

                                                                      Net Price $2.92 each

                                                                      Pantry Necessities + Spices

                                                                      Peter Pan Peanut Butter, 13 - 16.3 oz - $1.39
                                                                      Limit 3 per family with additional $10 purchase not to include items with purchase limits.

                                                                        Ragu Pizza Quick Sauce, 14 oz - $1.19

                                                                          Sweet 'N Low Sweetner, 120 ct - $1.49

                                                                            Wesson Pure Vegetable Oil, 48 oz - $2.49

                                                                            Net Price $1.99 each

                                                                            Smucker's Preserves, 18 oz - $2.19

                                                                              Welch's Grape Jam or Jelly, 32 oz - $1.79

                                                                                Dairy + Refrigerated

                                                                                Sargento Shredded Cheese, 8 oz - $1.49

                                                                                  Trauth Dairy Milk - $2.29/gallon
                                                                                  Limit 2 per family with additional $10 purchase not to include items with purchase limits.

                                                                                    Yoplait Greek Yogurt, 16 oz - $1.79

                                                                                    Net Price $.79 - $1.49 each

                                                                                    Reddi Whip Whip Cream Topping - $1.89

                                                                                      Blue Bonnet Quarters, 1 lb - $.59

                                                                                        Eggland's Best Eggs, dozen - $1.49

                                                                                        Net Price $1.14

                                                                                        Beverages

                                                                                        12 Pack Coke Products - $3.25
                                                                                        Limit 4 per family

                                                                                          Niagara Purified Drinking Water, 24 pk - $2.29

                                                                                            Maxwell House Coffee, 34.5 oz - $7.99

                                                                                            Net Price $7.24 - $7.44 each

                                                                                            Gatorade Drinks, 32 oz - $.99

                                                                                              Snacks

                                                                                              California Walnut Meats, Bag, 1 lb - $4.99

                                                                                                Frito Lay Fritos or Cheetos, 8-10.5 oz - $1.49

                                                                                                  Nature Valley Granola Bars - $2.19

                                                                                                  Net Price $1.82 each

                                                                                                  Keebler Cheez-Its, 9.75-14 oz - $2.19

                                                                                                    Kellogg's Nutri-Grain Bars - $2.19

                                                                                                    Net Price $1.82 each

                                                                                                    Keebler Club Crackers - $2.19

                                                                                                      Planters Dry Roasted Peanuts, 16 oz - $2.29

                                                                                                        Hunt's Snack Pack Pudding, 4 pk - $.89

                                                                                                          Keebler Fudge Shoppe or EL Fudge Cookies - $1.89

                                                                                                            Keebler Ice Cream Cones - $1.59

                                                                                                              Household Cleaning

                                                                                                              Palmolive Ultra Dish Soap, 20 oz - $1.49

                                                                                                                Laundry

                                                                                                                Bounce Fabric Softener Sheets, 70-80 ct - $3.59

                                                                                                                Net Price $3.39 each

                                                                                                                Ultra 2X Laundry Detergent, 75 oz - $1.69
                                                                                                                Limit 3 per family with additional $10 purchase not to include items with purchase limits.

                                                                                                                  Paper + Plastic

                                                                                                                  Cottonelle Ultra Bath Tissue, 12 Roll - $4.99
                                                                                                                  Limit 2 per family with additional $10 purchase not to include items with purchase limits.

                                                                                                                    Sparkle Big Roll or Brawny Regular Roll - $.79
                                                                                                                    Limit 8 per with additional $10 purchase not to include items with purchase limits.

                                                                                                                      Page Loading...

                                                                                                                      Check the Sale Shopping for other Store Coupon Matches!!

                                                                                                                      by Savings Lifestyle: Becky on May 02, 2011

                                                                                                                      No Comments

                                                                                                                        Leave a Comment